تبلیغات
یا ابا صالح المهدی ادرکنی - آیا امام زمان با خشونت حكومت خواهد كرد
یا ابا صالح المهدی ادرکنی
اندکی صبر، سحر نزدیک است ...

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

← تبلیغات

آیا امام زمان با خشونت حكومت خواهد كرد

«با برخى از دوستان كه صحبت مى‏كنم تصور خوبى از ظهور امام مهدى(ع) ندارند و مى‏گویند كه ظهور ایشان همراه با قتل و خشونت و خونریزیهاى فراوان است، آیا واقعا همینطور است؟»

شاید این سوال شما هم باشد! پس خوب است که این چند بند را بخوانید:


1. امام مهدى(ع) شبیه‏ترین مردم به رسول خدا(ص)
در روایات متعددى براین موضوع تأكید شده است كه امام مهدى(ع) شبیه‏ترین مردم به رسول خدا(ص) چه از نظر چهره و شمایل ظاهرى و چه از نظر خلق و خو و رفتار است. از جمله در روایتى كه از پیامبر اكرم(ص) نقل شده مى‏خوانیم:

نهمین نفر از ایشان (فرزندان امام حسین(ع)) قائم (برپا دارنده) اهل بیت من و مهدى است. او شبیه‏ترین مردم به من در شمائل، گفتار و رفتار است...

در روایت دیگرى وقتى راوى از امام محمدباقر(ع) مى‏پرسد: «وقتى قائم به‏پا خیزد چگونه با مردم رفتار مى‏كند؟» آن حضرت پاسخ مى‏دهند:

آن گونه كه رسول خدا كه درود و سلام خدا بر او و خاندانش باد رفتار مى‏كردند تا زمانى اسلام آشكار و فراگیر شود.

دوباره راوى مى‏پرسد: «سیره رسول خدا(ص) چگونه بود؟» و امام پاسخ مى‏دهند:

آنچه مربوط به جاهلیت بود نابود ساخت و با عدالت به مردم روى نمود... .

و امام حسن عسكرى(ع) نیز فرزند خود را شبیه‏ترین مردم به رسول خدا معرفى مى‏كنند:

خدا را سپاس مى‏گویم كه مرا از دنیا نبرد تا این‏كه جانشینم را به من نشان داد. او شبیه‏ترین مردم به رسول خدا كه درود خدا بر او و خاندانش باد است...

همه ما مى‏دانیم كه رسول خدا(ص) چنان مهربان و رئوف بودند كه حتى حاضر نشدند دشمنان خود را نفرین كنند. این ویژگى رسول خدا(ص) در قرآن كریم نیز مورد ستایش قرار گرفته و خداوند مى‏فرماید: به سبب رحمت خداست كه تو با آنها اینچنین خوشخوى و مهربان هستى، اگر تندخو و سخت‏دل مى‏بودى از گرد تو پراكنده مى‏شدند.


و در جاى دیگر نیز مى‏فرماید: هر آینه پیامبرى از خود شما بر شما مبعوث شد، هر آنچه شما را رنج مى‏دهد بر او گران مى‏آید. سخت به شما دل‏بسته است و با مؤمنان رئوف و مهربان است.

بنابراین، نسبت دادن خشونت و سنگدلى به فردى كه شبیه‏ترین مردم به پیامبر خاتم، حضرت رحمة‏للعالمین(ص) است، هرگز شایسته نیست.

هر آینه پیامبرى از خود شما بر شما مبعوث شد، هر آنچه شما را رنج مى‏دهد بر او گران مى‏آید. سخت به شما دل‏بسته است و با مؤمنان رئوف و مهربان است.

2. قاطعیت لازمه گسترش عدالت
چنانكه مى‏دانیم امام مهدى(ع) با هدف گسترش ایمان، عدالت و معنویت و از بین بردن همه مظاهر كفر، ستم و فساد، قیام جهانى خود را آغاز مى‏كنند و طبیعى است نهضتى كه با این اهداف آغاز شود با مقاومت و مانع‏تراشى سران كفر و ستم و مروجان فرهنگ فساد و تباهى روبرو مى‏شود. بنابراین امام مهدى(ع) براى پیشبرد اهداف خود چاره‏اى جز جنگیدن و درگیر شدن با سران جبهه كفر و استكبار و برخورد قاطع با كسانى كه مانع قیام عدالت‏گستر ایشان هستند ندارند.

اما آن حضرت در نبردهاى خود هرگز خون بى‏گناهى را بر زمین نمى‏ریزد و در آغاز حركت خود نیز از یارانش بیعت مى‏گیرد كه: مسلمانى را دشنام ندهند؛ خون كسى را به ناحق نریزند؛ به آبروى كسى لطمه نزنند؛ به خانه كسى لطمه نزنند؛ به خانه كسى هجوم نبرند؛ كسى را به ناحق نزنند و...

به دلیل همین رفتار مناسب با عموم مردم است كه در روایات مى‏خوانیم پس از ظهور همه ساكنان زمین از امام مهدى(ع) خشنودند و به او عشق مى‏ورزند:

شما را به مهدى، مردى از قریش بشارت مى‏دهم كه ساكنان آسمان و زمین از خلافت و فرمانروایى او خشنودند.


3. روایتهاى ساختگى و نسبتهاى ناروا
متأسفانه در طول تاریخ اسلام، افراد مختلفى با اغراض و انگیزه‏هاى متفاوت به وارد كردن روایات ساختگى در مجموعه روایات نقل شده از پیامبر اكرم(ص) یا دستكارى در روایات ایشان پرداخته‏اند و روایات باب مهدویت نیز از این موضوع دور نمانده است. با بررسى روایات متعددى كه به نوعى تصویرى خشن از حركت عدالت‏گستر امام مهدى(ع) ارائه مى‏دهند روشن مى‏شود كه راوى تعداد زیادى از آنها فردى است كه علماى رجال او را بدنام و دروغگو خوانده‏اند كه در نتیجه این روایات از اعتبار ساقط شده و نمى‏توان به آنها استناد كرد.

بنابراین، در بررسى روایات مربوط به حوادث پس از ظهور باید بسیار مراقب بود و هر روایتى را به راحتى نپذیرفت.

با توجه به نكات یاد شده متوجه مى‏شویم كه هرگز نمى‏توان ظهور امام مهدى(ع) را كه از ابتداى آفرینش تا كنون همه عدالت‏خواهان جهان در آرزویش بوده‏اند، حركتى خشونت‏بار، همچون جنگهایى كه در سراسر تاریخ در كره خاك در جریان بوده، تلقى كرد. بلكه این حركت به دلیل آن‏كه با هدف از بین بردن همه مظاهر ظلم و ستم و گسترش عدالت در سراسر جهان آغاز شده در همه مراحل خود از هرگونه شائبه ظلم و ستم به دور و كاملاً منطبق بر موازین عدالت است.

درباره وبلاگ

مسایل مذهبی -آثار ذکر خدا-عالم برزخ-و.. تصاویر مذهبی ودانلود مذهبی

Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگین

مدیر وبلاگ : مجتبی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • برای سلامتی آقا امام زمان (عج)صلوات بفرستید.


نویسندگان

← تبلیغات

!----www.bahar22.com---->


کد شمارش معکوس سال نو

>

دریافت كد بازی آنلاین تصادفی


** **

Powered by WebGozar

خدمات وبلاگ نویسان-بهاربیست

مرجع کد آهنگ

http://www2.khanwars.ir/?recruit=1H76726