تبلیغات
یا ابا صالح المهدی ادرکنی - چرا براى سلامتى امام زمان(عج) دعا كنیم؟
یا ابا صالح المهدی ادرکنی
اندکی صبر، سحر نزدیک است ...

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

← تبلیغات

چرا براى سلامتى امام زمان(عج) دعا كنیم؟

آن سفر كرده كه صد قافله دل همره اوست‏

هر كجا هست خدایا به سلامت دارش‏

؛ دیوان حافظ، ص 223.
دعا براى سلامتى امام زمان(عج) آثار و بركات فراوانى دارد از جمله:
1. نشانگر علاقه و محبت مسلمانان به ایشان است. اگر چه دوستى تمام ائمه معصومین‏علیهم السلام بخشى از ایمان و شرط قبولى اعمال است، در عین حال دعا كردن در حق امام زمان(عج) موجب ازدیاد محبت آن حضرت در دل و در نتیجه موجب تقویت ایمان مى‏گردد.
2. اظهار تجدید عهد و پیمان با آن حضرت است و محتواى پیمان با آن حضرت را دین دارى و شریعت محورى و تصمیم قلبى بر اطاعت امر امام‏علیه السلام و یارى رساندن او با نثار جان و مال تشكیل مى‏دهد.
تجدید بیعت با آن حضرت‏علیه السلام كارى است كه بعد از هر نماز از فرایض پنجگانه، یا در هر روز و یا در هر جمعه مستحب است.
دعاى عهدمفاتیح الجنان، ص 891 و 892. شاهدى براى این سخن است.
3. سبب زنده نگه داشتن یاد امام غایب در دل منتظران مى گردد. یاد امام زمان(عج) توجه به ارزش‏هاى دین و اصول اخلاقى را در دلها جوانه مى زند و برعكس غفلت از یاد و خاطره امام یكى از دلایل عمده پژمردگى‏و سستى ارزش هاى الهى وانسانى در جامعه اسلامى است.
4. كسى كه سلامتى امام زمان برایش مهم است، به طور مسلّم آزردن آن حضرت برایش سخت است، در نتیجه دعا براى سلامتى آن حضرت، انسان را بر انجام كارهایى وادار مى‏كند كه موجب خشنودى آن حضرت و در نتیجه سبب رسیدن به مقام رضوان الهى مى گردد.
5. دعا بسیار مؤثر است و موجب فرج آن حضرت و نیز فرج و گشایش در زندگى مؤمنان مى شود.
6. دعا موجب قرب الهى است. امام مهدى(عج) در خصوص زیارت آل یس مى فرمایند: «هرگاه خواستید به وسیله ما به خداوند و به ما توجه كنید این زیارت را كه از جانب خداوند انشا شده است بخوانید»مفاتیح الجنان، ص 863.
این زیارت كه از جهات مختلف، محتوایى عمیق دارد بسیار مورد تأكید و سفارش قرار گرفته است. از جمله سلام هایى كه در این زیارت ادا مى شود، از ابتدا تا انتها، دعا براى سلامتى و تندرستى و بهروزى امام زمان(عج) است. «السلام علیك یا خلیفه الله و ناصر حقه... السلام علیك حین تصبح و تمسى، السلام علیك فى الیل اذا یغشى و النهار اذا تجلى ... السلام علیك بجوامع السلام...»؛ سلام بر تو اى جانشین خدا و یارى كننده حق... درود و سلام بر تو هنگامى كه بامداد و شام كنى، درود و تهیت الهى بر تو در شب كه همه جا را فراگیرد و در روز، در وقتى كه نور دهد (یعنى سلام بر تو در هر صبح و شام)...، درود بر تو درودى همه جانبه... .
در دعاى بعد از این زیارت نیز معانى بلندى نهفته است. از جمله عرض مى كنیم: خدایا! او (امام زمان) را از شر هر متجاوز و سركشى و از شر همه خلق خود پناه ده و او را از حوادث روزانه، از پیش رو، و از پشت سر و از طرف چپ، حفظ و نگهدارى كن و از این كه آسیب و گزندى به او برسد جلوگیرى كن و در خصوص او، رسولت و خاندان رسولت را حفظ نما و به دست مباركش عدل و داد را پدیدار نما! «اللهم اعذه من شر كل باغ و طاغ و من شر جمیع خلقك و احفظه من بین یدیه و من خلقه و عن یمینه و عن شماله و احرسه و امنعه من ان یوصل الیه بسوء واحفظ فیه رسولك و آل رسولك واظهر به العدل...».
در پایان سخن لازم است یادآور شویم كه دعا كردن براى سلامتى و فرج آن حضرت، اطاعت از امر خداوند و نیز اهل بیت پیامبر اكرم‏صلى الله علیه وآله است.
«وَ مَنْ یُطِعِ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ یَخْشَ اللَّهَ وَ یَتَّقْهِ فَأُولئِكَ هُمُ الْفائِزُونَ»؛ «و هر كه خدا و رسولش را اطاعت كند و خداترس و پرهیزكار باشد چنین كسى به فوز و سعادت خواهد رسید».سوره نور: آیه 52.

درباره وبلاگ

مسایل مذهبی -آثار ذکر خدا-عالم برزخ-و.. تصاویر مذهبی ودانلود مذهبی

Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگین

مدیر وبلاگ : مجتبی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • برای سلامتی آقا امام زمان (عج)صلوات بفرستید.


نویسندگان

← تبلیغات

!----www.bahar22.com---->


کد شمارش معکوس سال نو

>

دریافت كد بازی آنلاین تصادفی


** **

Powered by WebGozar

خدمات وبلاگ نویسان-بهاربیست

مرجع کد آهنگ

http://www2.khanwars.ir/?recruit=1H76726