تبلیغات
یا ابا صالح المهدی ادرکنی - گریه دروغین شیطان
یا ابا صالح المهدی ادرکنی
اندکی صبر، سحر نزدیک است ...

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

← تبلیغات

گریه دروغین شیطان

بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ
اولین كسى كه به دروغ گریه نمود شیطان بود. (آن ملعون به واسطه گریه ، دل بعضى را مى سوزاند، بعضى را غافل گیر مى كند و بر آنها مسلط مى شود و منحرفشان مى سازد.) اولین گریه دروغین او پیش حوا بود. وقتى كه از فریب دادن آدم علیه السلام ماءیوس شد، در حالى كه گریه مى كرد و اشك مى ریخت نزد حوا آمد و او دلش به حال شیطان سوخت . پرسید: چرا گریه مى كنى ؟ گفت : اى حوا! دلم به حال تو مى سوزد حیف از این زیبایى و جوانى تو كه مى میرى و زیر خاك مى شوى .
حوا گفت : چه كنم كه نمیرم ؟ گفت : اگر تو و همسرت از این درخت بخورید، دیگر مرگ به سراغ شما نخواهد آمد. حوا رفت پیش آدم علیه السلام و داستان گریه او را بیان كرد و هر دو از آن درخت خوردند و از بهشت بیرون شدند.(237)
نیز نقل شده كه : حضرت یحیى بن زكریا (س ) روزى به ابلیس برخورد نمود، در حالى كه آن ملعون گریه مى كرد. یحیى علت گریه او را پرسید؟ گفت : اى پیامبر خدا! هر چه در خانه خدا مى روم و او را مى خوانم ، جوابم را نمى دهد و عنایت در حقم نمى فرماید. یحیى از روى دل سوزى عرض كرد: خدایا! چه مى شد اگر درب عنایت خویش را به روى این مرد باز مى كردى و او را مشمول رحمت خود مى فرمودى ؟!
خطاب رسید: اى یحیى ! شیطان به دروغ گریه مى كند، گریه او براى فریب دادن بندگانم است . اگر مى خواهى دروغ او بر تو هویدا شود به او بگو: خدا تو را مى بخشد، در صورتى كه بروى كنار قبر آدم علیه السلام و بر خاك او سجده كنى !
یحیى جریان را براى شیطان بازگو كرد و از خواست تا بر سر آدم علیه السلام رود و سجده كند! گفت اى یحیى ! آن وقت كه آدم علیه السلام بر مسند عزت و قدرت تكیه زده بود او را سجده نكردم ، چگونه حال كه مرده و زیرخاك رفته است بروم و خاكش را سجده كنم ؟ هرگز چنین كارى نخواهم كرد.
خطاب از جانب خدا رسید:اى یحیى ! حال دانستى كه گریه آن ملعون نیرنگ بوده و مقصودش منحرف كردن مردم است ؟!(238)
چند نفر از شاگردان و پیروان شیطان هم از او پیروى نمودند و به دروغ گریه كردند. یكى پسران یعقوب كه شبانه پیش پدر آمدند، در حالى كه گریه دروغین مى كردند و گفتند:اى پدر! یوسف را گرگ خورد و پیراهن خون آلود او را به پدر نشان دادند.(239)
هم چنین در شام ، به امر معاویه به بهانه پیراهن عثمان كه خون آلود بود عده اى گریه هاى دروغین كردند و مردم را علیه حضرت على علیه السلام شوراندند. و نیز ماءمون عباسى كه در شهادت امام رضا علیه السلام در خراسان به دروغ گریه كرد.(

درباره وبلاگ

مسایل مذهبی -آثار ذکر خدا-عالم برزخ-و.. تصاویر مذهبی ودانلود مذهبی

Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگین

مدیر وبلاگ : مجتبی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • برای سلامتی آقا امام زمان (عج)صلوات بفرستید.


نویسندگان

← تبلیغات

!----www.bahar22.com---->


کد شمارش معکوس سال نو

>

دریافت كد بازی آنلاین تصادفی


** **

Powered by WebGozar

خدمات وبلاگ نویسان-بهاربیست

مرجع کد آهنگ

http://www2.khanwars.ir/?recruit=1H76726